5-osiose Baltijos jūros šalių sporto žaidynėse didelis Lietuvos sporto ateities medalių derlius

Ilgai trukusi ir gerokai varginanti kelionė autobusais iš Lietuvos į jaukų, 60-70 tūkstančių gyventojų ir puikias sporto bazes turintį Vokietijos miestą Neubrandenburgą nors ir atėmė iš mūsų jaunųjų sportininkų nemažai jėgų, tačiau noro rungtyniauti, pasigalynėti su bendraamžiais iš Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Suomijos, Baltarusijos nesumažino. Galima trumpai drūtai pasakyti, jog mūsų atstovai per penktąsias Baltijos jūros šalių ir Baltarusijos sporto žaidynes pasirodė puikiai. Iš viso Lietuvos sportininkai laimėjo net 15 aukso, 15 sidabro ir 16 bronzos medalių. Tai didelis žingnis į priekį, kadangi 2005 metų žaidynėse lietuvių taupyklėje buvo tik 2 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos medaliai.

Labiausiai nepasisekė futbolininkams
Burtai lėmė, kad pirmąsias rungtynes mūsiškiai žaidė su lenkais iš Ščecino. Lenkų komanda – gerai susižaidusi, nemažą patyrimą turinti komanda. Be to, Ščeciną nuo Neubrandenburgo skiria vos 144 kilometrai, kai mūsiškiai į Žaidynių sostinę keliavo per 20 valandų.
 Rungtynių pradžioje mūsiškiai praleido dvi dėkingas progas įmušti. Už tai buvo skaudžiai nubausti, patys praleidę du įvarčius ir pralaimėję 0:2. Antras grupės rungtynes Vilniaus futbolininkai sužaidė lygiosiomis 1:1 su Sankt Peterburgo komanda, o trečias 1:2 pralaimėjo aikštės šeimininkams neubrandenburgiečiams. Kadangi Lietuvos ir Sankt Peterburgo komandų rodikliai buvo vienodi, varžovai mušė baudinius, kad išsiaiškintų, kam reikės rungtyniauti dėl 5-6 vietų. Rusams pavyko geriau, o mūsų komanda žaidė su latviais dėl 7-8 vietų. Treneriai leido pažaisti iki šiol nerungtyniavusiems vaikinams, ir latviai nugalėjo 5:1.
Tinklininkams ir krepšininkams – auksas
Labai pakiliai žaidė Lietuvos tinklininkai. Jie laimėjo grupės varžybas, pusfinalyje 2:0 nugalėjo latvius, o finale – pajėgius lenkus 2:1 (23:25, 25:15, 16:14) . Trečioje varžovai pirmavo 14:12, tačiau puikiai finišavusi Lietuvos rinktinė išplėšė gražią pergalę.

Nemažiau gražiai visą turnyrą žaidė ir krepšininkų rinktinė. Visi mūsų varžovai buvo dviem metais vyresni, tačiau Lietuvos vaikinams tai buvo nė motais, ir jie įveikė visas priešininkų komandas. Finale 56:52 - latvius.
Merginų rankinio rinktinė liko trečia, merginos tinklininkės – penktos.
Imtynininkai – šauniai
Lietuvos graikų-romėnų rinktinė užėmė trečią komandinę vietą po vokiečių ir lenkų. Prie pergalės daugiausiai prisidėjo Artūras Sekus (46 kg) tapęs žaidynių čempionu, jo brolis Eividas Sekus (54 kg), pelnęs sidabro medalį, bei Remigijus Guntis (50 kg), Karolis Kygas (63 kg) ir Tomas Cibulskis (85 kg), laimėję bronzą.

Du aukso medalius laimėjo dziudo imtynininkai: Klaudijus Leščinskas (73 kg) ir Ernestas Rachmangulovas (81 kg). Sidabro medalį iškovojo Viktorija Baltaitė (57 kg).
Bokso varžybose be konkurencijos buvo jaunųjų baltarusių rinktinė. Baltarusiai nesunkiai įveikė ir du mūsiškius, kovojusius finale. Kiti trys Lietuvos boksininkai, laimėję po vieną kovą, buvo apdovanoti bronzos medaliais
Lengvaatlečiai „atsibudo“ po pietų
Specialiame Neubrandenburgo lengvosios atletikos stadione Lietuvos lengvaatlečiams iš pradžių nelabai sekėsi. Rytinėse varžybose tik sprinteris Vladas Alsys 100 m bėgime laimėjo bronzą.
Tačiau popietinėse varžybose mūsų komandos reikalai žymiai pagerėjo. Žaidynių čempionais tapo Rūta Bukauskaitė, laimėjusi 1500 bėgimą ir šuolininkas į aukštį Rytis Benaitis. Sidabro medalius iškovojo dislko metikas Andrius Gudžius, trišuolininkas Modestas Vileišis ir šuolininkė į tolį Aistė Bernotaitytė. Bronza atiteko trišuolininkei Skaistei Grigaitei, 800 bėgikei Monikai Jedeškaitei ir šuolinikui į tolį Aurimui Navickui.

Nemažas stalo tenisininkų medalių derlius. Sidabro medalį asmeninėse varžybose laimėjo Tomas Mikutis. Alfredas Udra ir Monika Kavoliūnaitė sidabrą pelnė mišraus dvejeto varžybose. M. Kavoliūnaitės ir Ingridos Preidžiūtės dvejetas liko trečias.
Varžybos buvo šauniai organizuotos, sportininkai rungtyniavo gerose bazėse, kurių lietuviai tikrai gali pavydėti, visi dalyviai buvo sočiai pavalgydinti, turėjo geras poilsio, nakvynės sąlygas.