Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

2-asis Europos Jaunimo Fair Play Kongresas

2-asis Europos jaunimo Fair Play kongresas vyko 2007 m. spalio 17-21 dienomis Frankfurte (Vokietijoje), kuriame dalyvavo 35 atstovai (18-31 metų mažiaus) iš 15 Europos Sąjungos šalių, Lietuvą kongrese atstovavo LSFS tarptautinių ryšių ir ES projektų vadybininkė Agnė Kručkauskaitė.
Kongresas buvo finansuojamas iš ES programos „Veikiantis Jaunimas“. 2-asis Europos Jaunimo Fair Play kongresas vyko tuo pat metu kaip ir 13-asis Fair Play kongresas.

Pagrindinės Jaunimo Fair Play kongreso temos: 
- Antidopingas 
- Antidiskriminacija  
- Sportas, kaip visuomenės vystymo bei taikos užtikrinimo priemonė.

Pristatyta „Millenium development goals“ (Tūkstantmečio vystymo tikslų) programa, kurios pagrindiniai siekiai: 
1. Išnaikinti skurdą ir nepriteklių; 
2. Įgalinti kuo daugiau žmonių įgyti bent pradinį išsilavinimą; 
3. Skatinti lyčių lygybę ir įgalinti moteris; 
4. Mažinti vaikų mirštamumą; 
5. Gerinti besilaukiančiųjų sveikatą; 
6. Kovoti su ŽIV, AIDS, maliarija ir kitomis 
7. Apsaugoti aplinką; 
8. Sukurti globalią partnerystę vystymui. 

Programa orientuota į Afrikos valstybes, ją vykdo Jungtinių Tautų Organizacija. Programos pristatymo metu dalyviai buvo supažindinti su būdais, kaip sportas gali įtakoti ir prisidėti prie aukščiau išvardintų tikslų maksimalesnio įgyvendinimo.

Antidopingo ir antidiskriminacijos temomis kalbėjo ne tik dalyviai, Vokietijos aukščiausiojo lygio atletai, Europos Fair Play judėjimo pirmininkas ir pan., bet paskaitą „Olimpinės vertybės ir sporto reikšmė“ skaitė Tarptautinio Olimpinio Komiteto narys, Liuksemburgo didysis kunigaikštis Henri.

Pagrindiniai sporto principai: gerbti varžovus, gerbti taisykles, remtis komandiniu darbu ir sąžiningu žaidimu (Fair Play) – esminiai kongreso darbo principai.