Žaidynėse įvyko dar 9 sporto šakų varžybos

Įsibėgėjusiose 2015 metų Lietuvos jaunių ir vilčių sporto žaidynėse apdovanojimus išsidalino dar 9 sporto šakų atstovai.


Buriuotojų varžybos (R. Meškaitės/KBM „Bangpūtys“ nuotr.)

Kaune vykusiose buriavimo varžybose šeimininkai iš 15 medalių svečiams užleido tik 4. Meragičių „Optimist“ rungtyje trečiąja vieta džiaugėsi Plungės sporto ir  rekreacijos centro auklėtinė Dagnė Norvaišaitė, o „Laser Radial“ klasėje visus apdovanojimus susižėrė vilniečiai iš Nacionalinės buriavimo akademijos. Visas kitas prizines vietas užėmė Kauno buriavimo mokyklos „Bangpūtys“ auklėtiniai, kuriuos treniruoja Rytis Alksnevičius, Aleksandras Ščepinas, Laurynas Rimšas, Martynas Juodeška ir Darius Daraška.

Dviratininkai šiais metais greičiausius išsiaiškino Jurbarke (plentas) ir Panevėžyje (trekas). Plento varžybose asmeninėse lenktynėse laikui nugalėtojais tapo Milda Aužbikevičiūtė iš Šilalės ir Artūras Lajevskis iš Vilniaus. Grupinėse lenktynėse niekas neprilygo panevėžietei Emai Manikaitei ir kauniečiui Mantui Januškevičiui.

Treke neprilygstami buvo šeimininkai. Panevėžiečiams atiteko pirmosios vietos 8 rungtyse iš 10. Tik vaikinų komandines persekiojimo lenktynes laimėjo Klaipėdos „Viesulo“ auklėtiniai, o vaikinų omniumo rungtį laimėjo Vilniaus sporto centro atstovas Jurgis Vainoras Taučius.

Irklavimo varžybų dalyviai susigrūmė Šiauliuose. Gausiose varžybose jėgas išmėgino sportininkai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Kauno rajono, Prienų, Kupiškio, Trakų ir Birštono. Gausiausiu medalių kraičiu (58 apdovanojimai) šį kartą džiaugėsi Kauno irklavimo mokyklos auklėtiniai, beveik dvigubai aplenkę Vilniaus sporto mokyklos „Sietynas“ ir Klaipėdos irklavimo centro sportininkus.

Labai didelį dalyvių būrį (45 klubai, mokyklos, centrai) sutraukė ir Alytuje vykusios lengvosios atletikos varžybos. Per jas, tradiciškai, netrūko ir naujų rekordų. Žaidynių rekordas buvo pagerintas net 17 kartų, o 5 rezultatai tapo ir Lietuvos jaunių rekordais. Nuo šiol šalies jaunių rekordininkais vadinami vilnietė Monika Šaltenytė (1500 m; 4:38,41), kaunietė Greta Plečkaitytė (100 m b/b; 13,87), marijampolietė Deimantė Leskauskaitė (2000 m kl/b; 7:29,66), pasvališkis Algirdas Strelčiūnas (tolis; 6,88) ir kaunietis Matas Adamonis (dešimtkovė; 7221).

Sunkiosios atletikos varžybose Klaipėdoje tarp vaikinų puikiai pasirodė Šilutės sportininkai, tapę čempionais svorio kategorijose iki 56, 62 ir 69 kg. 2 aukso medalius iškovojo marijampoliečiai, po 1 - Vilniaus, Klaipėdos, Jurbarko ir Telšių sportininkai.

Merginų varžybose 3 pirmąsias vietas iškovojo Telšių sportininkų rengimo centro auklėtinės, du kartus ant pirmojo prizininkų pakylos laiptelio lipo Gargždų atstovės, po kartą - sportininkės iš Kauno, Klaipėdos ir Plungės.

Vilniuje apdovanojimus išsidalino ir paplūdimio tinklinio atstovai Tarp vaikinų pajėgiausi buvo Airidas Butkus ir Marius Barauskis iš Kelmės, o tarp merginų nugalėtojomis tapo vilnietės Gerda Grudzinskaitė ir Agnieška Paškevič.

Jaunių žaidynių savivaldybių kompleksinėje įskaitoje dalyviai yra suskirstyti į 6 grupes pagal sporto šakų, kuriose dalyvauja sportininkai, skaičių.

I grupėje (18 sporto šakų) varžosi tik Vilnius ir Kaunas. Kol kas kauniečiai yra surinkę 16466 taškus, o vilniečiai - 13940.

II grupėje (16 sporto šakų) pirmauja klaipėdiečiai (9600), lenkiantys šiauliečius (8796) ir panevėžiečius (6970).

III grupėje (12 sporto šakų) kol kas geriausiai sekasi alytiškiams (5346), kuriuos vejasi Marijampolės (4394) ir Kauno rajono (3388) sportininkai.

Kitose grupėse šiuo metu pirmauja Rokiškio, Joniškio ir Pagėgių sportininkai.

Lietuvos vilčių žaidynėse vyksta tų sporto šakų, kurios neįtrauktos į jaunių žaidynių programą, varžybos. Čia pastaruoju metu geriausius išsiaiškino žolės riedulio komandos ir žirgų sporto (konkūras) atstovai. Riedulininkių varžybose stipriausios buvo Šiaulių atstovės, o vaikinų varžybose čempionais tapo širvintiškiai.

Žagarėje vykusiose jojikų varžybose visas prizines vietas užėmė Kauno rajono dziudo ir jojimo sporto mokyklos auklėtiniai. Čempionu tapo Lukas Civinskas, aplenkęs Viltę Kasiulytę bei Brigitą Vileikytę.