Apie Lietuvos sporto organizacijų valdymą - Olimpiniame muziejuje Lozanoje

Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) generalinė sekretorė Agnė Vanagienė baigė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) organizuojamas vienerių metų sporto vadybos studijas (MEMOS). LSFS vadovė Lozanoje apgynė baigiamąjį darbą tema „Gerasis valdymas sporte – Lietuvos nevyriausybinių sporto organizacijų problemos ir perspektyvos“.


„Baigiamojoje specializuotojo sporto vadybos magistro studijų programos dalyje teko praleisti 3 intensyvias dienas. Pirmosios dvi buvo skirtos baigiamųjų darbų gynimui - kiekvienas gavome po 1 valandą darbui pristatyti, 30 minučių prezentacijai ir 30 minučių komisijos klausimų. Tik visiems pristačius savo baigiamuosius darbus, sužinojome studijų rezultatus. Jas sėkmingai užbaigusieji buvo pakviesti pristatyti savo darbą Olimpiniame muziejuje stebint didelei auditorijai svečių. Teko didžiulė garbė ir atsakomybė lygiai per 8 minutes pristatyti savo baigiamąjį darbą Olimpiniame muziejuje“, - pasakojo A. Vanagienė.

Rengdama savo darbą LSFS generalinė sekretorė surinko duomenis apie įvairių Lietuvos sporto federacijų valdymą. Apie padėtį jose ne kartą buvo diskutuota su geriausiais pasaulio specialistais.

„Teko apie tai kalbėtis su dauguma geriausių specialistų, kurie dėsto šioje unikalioje programoje. Ypač daug diskusijų vyko apibendrinus federacijų apklausos duomenis. Jie rodo, kad turime įdėti nemažai darbo, politinės valios, kad mūsų sporto šakų federacijos atitiktų gerojo valdymo principus, o dokumentai virstų realiais veiksmais. Dėstytojus nudžiugino ypač aukštas atsakymų procentas, siekęs daugiau kaip 80 procentų. Kartu darėme prielaidą, kad sporto šakų federacijos yra pasirengusios pokyčiams“, - sakė pašnekovė.

A. Vanagienės atlikto tyrimo rezultatai nenuguls stalčiuje. Kartu su Lietuvos tautinio olimpiniu komitetu (LTOK) bus siekiame įgyvendinti LSFS vadovės suformuluotas rekomendacijas.

„Pradėdama tyrimą numaniau, kokios yra sporto organizacijų valdymo problemos, tačiau tyrimą atlikus paaiškėjo, kad jų yra kur kas daugiau. Visų vienu metu išspręsti tikrai nepavyks, tačiau palaipsniui, manau, tikrai pasieksime puikių rezultatų, - svarstė A. Vanagienė. - Mano baigiamajame darbe yra numatytos rekomendacijos ir žingsniai joms įgyvendinti. Būtent jų ir imsimės kartu su LTOK. Jau 2016 m. pradžioje pradėsime rengti specialius seminarus sporto šakų federacijoms gerojo valdymo temomis ir rengsime rekomendacijos dėl atskirų gerojo valdymo principų įdiegimo kiekvienoje sporto organizacijoje.“