Žaidynes vainikavo apdovanojimai

Per 22-ųjų Lietuvos jaunių sporto žaidynių iškilmingą uždarymą šiauliečiai žaidynių vėliavą perdavė kauniečiams.


Jaunių žaidynių uždarymas vyko konferencijų centre "Karolina". Čia pagerbti savivaldybių atstovai, žaidynių nugalėtojams įteiktos taurės.

Šventės dalyviai iš Kūno kultūros ir sporto departamento Kūno kultūros ir strategijos skyriaus vedėjo Sigito Stasiulio lūpų išgirdo, kad Lietuvos jaunių ir jaunučių sporto žaidynės yra svarbi mūsų šalies sporto sistemos dalis: „Jos svarbios ypač todėl, kad žaidynės įtraukia savivaldybes, kuriose sportininkai yra rengiami. KKSD remia šias labai svarbias varžybas ir tikisi, kad jos tęsis ir toliau.“

Pasak Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidento Rimanto Kveselaičio, šalies jaunių sporto žaidynės – tai vienas iš LSFS kompleksinių renginių, jose dalyvavo apie 20 tūkst. jaunųjų sportininkų. Per žaidynes buvo atskleista ne tik daug žvaigždučių, bet žaidynės tapo ir viena pagrindinių jaunimo užimtumo programų.

Žaidynės vyko šešis mėnesius, jaunimas visą vasarą buvo užimtas. Finalinės varžybos buvo surengtos įvairiuose miestuose, o pagrindinės pabaigtuvės vyko Šiauliuose.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė savivaldybių atstovus įvardijo ne tik olimpiečių, bet ir sveikos visuomenės kalviais. Būtent sporto įstaigų žmonės skatina vaikus sportuoti, jaunimas žengia pirmuosius žingsnius ir gauna motyvacijos vėliau siekti dar didesnių pergalių. Pasak LTOK vadovės, nebūtinai visi Lietuvos jaunių sporto žaidynių dalyviai taps olimpiečiais, čempionais, bet jie žinos, kad sportas – tai ne vien jėga, sveikata, bet ir daugybė kitų savybių, kurios tikrai pravers gyvenime.

Atskirų grupių nugalėtojais tapo Kauno, Šiaulių, Alytaus, Palangos, Utenos, Joniškio savivaldybių sportininkai. Taurėmis buvo apdovanoti ir atskirų sporto šakų nugalėtojai ir prizininkai.

Šiaulių miesto merui Artūrui Visockui žaidynių vėliavą perdavus Kauno vicemerui Vasilijui Popovui, pastarasis pasakė, jog kauniečiai pasiryžę pateisinti vieno sportiškiausių Lietuvos miestų vardą.

Tie, kuriems šiemet atskirose sporto šakose nelabai pasisekė, kalbėjo apie tai, kad per 23-iąsias jaunių sporto žaidynes jie taurių iškovos tikrai daugiau.

Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algis Vasiliauskas apdovanojo šiauliečius, kurie aktyviai dalyvavo renginyje #BEACTIVE.

Šaltinis: Marytė Marcinkevičiūtė, 2015 m. lapkričio 26 d. Sportas.info