Žaidynės reikalingos, nes jos – išskirtinės

Lietuvos jaunių sporto žaidynių trečiosios grupės laimėtojai alytiškiai ypač džiaugiasi futbolininkų pasirodymu.

Šiemetinėse Lietuvos jaunių žaidynėse atskirų sporto šakų varžybose komandinėje įskaitoje prizininkais tapo Alytaus šauliai, dziudo imtynininkai ir rankininkai.

„Labai gerai pasirodė ir mūsų Sporto ir rekreacijos centro jaunieji futbolininkai, kurie „nukraujavę“ pateko į finalą ir užėmė ketvirtą vietą. Nemažai alytiškių atstovavo Vilniui, kitiems miestams ir jie buvo pagrindinės komandos donorai - mums buvo įskaityti paraleliniai taškai ir tai leido laimėti žaidynes. Alytaus jaunieji futbolininkai visą laiką buvo pajėgūs, tik vėliau kažkur pradingdavo. Žaidėjus sėkmingai ugdo Sporto ir rekreacijos cento treneriai Antanas Makštutis ir Remigijus Klimavičius, taip pat „Auskos“ treneris Povilas Baliukonis. Puikiai sutariame su vieninteliu mūsų paslaugų tiekėju Sporto ir rekreacijos centru, kuris komplektuoja komandas, rūpinasi išvykimu į varžybas. Sporto ir rekreacijos skyrius, kaip administravimo subjektas, rūpinosi finansavimu, kad laiku būtų sutvarkytos paraiškos. Nemanau, kad kitur kažkas būtų panašaus“, - sako Alytaus sporto ir rekreacijos skyriaus vedėjas Adomas Andrušaitis.

Tad alytiškiai žaidynėmis nusivylę?
Tikrai ne, nes mes - stipriausi savo grupėje. Visos mūsų komandos, sportininkai pasitempė. Pasikeitus taškų skaičiavimo sistemai, ji labai palanki buvo mūsų žaidimų komandoms. Norėčiau pagirti stalo tenisininkus, kuriuos ugdo Laima Bubnelytė ir Artūras Grigaravičius.

Daugiau tikėjausi iš lengvaatlečių. Turint tokią puikią sporto bazę, turėjome nugalėti Marijampolę. Nereikalauju, kad krepšininkai laimėtų medalius, tačiau norisi, kad jie patektų į finalą. Pasiekti tikslo neleidžia Vilniaus, Kauno ar Kėdainių komandos, su kuriomis dažniausiai tenka susitikti finalo prieangyje.

Ar Alytui reikalingos Lietuvos jaunių ir jaunučių sporto žaidynės?
Reikalingos. Žaidynės alytiškiams įdomios, joms kruopščiai rengiamės. Lietuvos jaunių ir jaunučių sporto žaidynės nėra išskirtinės, tačiau yra patrauklios savo atributika, medaliais, pagerbimu. Jos yra kitokios nei federacijų rengiamos varžybos.

Manyčiau, kad, jeigu jau vyksta Lietuvos jaunių ir jaunučių sporto žaidynės, tai kiekviena federacija neturėtų rengti tos amžiaus grupės savo varžybų. Jeigu kitąmet vyks jaunučių žaidynės, tai visos federacijos turėtų prie to prisitaikyti ir nedubliuoti varžybų. Vaikų nereikia perkrauti.

Alytus garsėjo gražiomis tinklinio tradicijomis, ar ši sporto šaka atsigauna?
Tinklinis bunda, nors į finalus mūsų komandos ir nepateko. Alytuje veikia puikus Tinklinio centras, dirba treneriai. Labai populiarėja paplūdimio tinklinis, gražiajame pušyne prie Dailidės ežerėlio įsirengėme aikštelių, kuriose bet kuriuo paros metu galima žaisti.

Lietuvos jaunių ir jaunučių sporto žaidynių daugumos sporto šakų finalinės varžybos jau buvo surengtos Šiauliuose, Vilniuje, kitąmet pakvietė Kaunas. Gal ir Alytus kada nors parodys pavyzdį?
2017-aisiais pareiškėme norą rengti Olimpinę dieną. Galvojame kviestis ir Lietuvos jaunių ar jaunučių finalines varžybas. Patirtį turime nemažą, jas galime gražiai surengti. Alytuje šiemet sklandžiai vyko finalinės lengvosios atletikos ir plaukimo varžybos.

Turime puikią sporto bazę, vietos visiems užteks. Gruodžio 16 d. pas mus vėl įkurtuvės: bus atidaroma nauja sporto salė. Tai bus mūsų stadiono rekonstrukcijos, vykusios trimis etapais dešimt metų, pabaiga.

Paruošta pagal Sportas.info - Marytė Marcinkevičiūtė 2015 m. lapkričio 30 d.