R. Kveselaitis „Laukia svarbūs metai“

Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) prezidento Rimanto Kveselaičio komentaras apie besibaigiančius 2015-uosius ir artėjančius 2016-uosius, išspausdintas laikraštyje „Sportas“.
Sportas visose pasaulio valstybėse užima itin svarbią vietą dėl savo atliekamų socialinių funkcijų, yra vertybė daugeliui piliečių. Sportuojant ugdoma komandinė dvasia, solidarumas, tolerancija, sąžiningumas. Taip tobulėjame kiekvienas iš mūsų. 2015-ieji Lietuvos sporto federacijų sąjungai buvo itin aktyvūs, visi kartu dirbome siekdami sporto ugdomų vertybių.

Kasmet ir kiekvieną dieną analizuojame Lietuvos sporto pasaulį, nagrinėjame jo pranašumus ir trūkumus, domimės užsienio patirtimi ir stengiamės su ja supažindinti mūsų sporto organizacijas. LSFS nuolat dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose, padedančiuose tobulėti visiems Lietuvos treneriams ir sporto vadybininkams. Vienas svarbiausių mūsų tikslų – suteikti galimybę semtis žinių kuo daugiau mūsų sporto specialistų. Džiaugiuosi, kad pavyksta atverti šias duris, o suteikiamomis progomis mielai naudojamasi.

Mūsų 2015-ųjų naujovė – seminarų ciklas „Sporto rinkodara ir komunikacija“ – sulaukė didelio susidomėjimo ir puikių atsiliepimų, renginiuose dalyvavo beveik 400 žmonių. Reikia pripažinti, kad projekto idėja buvo suteikti postūmį rinkodaros ir komunikacijos srityse sporto šakų federacijoms, tačiau vienų atstovai dalyvavo visuose renginiuose, o kai kurių – nė viename. Tai verčia susimąstyti ir daryti tam tikras išvadas.

2015 m. kartu su sporto šakų federacijomis surengėme net du kompleksinius renginius – jaunių ir sporto vilčių žaidynes, kurių programoje buvo net 38 sporto šakų varžybos. Šiuos renginius labai vertina federacijos, suteikia galimybę kai kuriems sportininkams išbandyti jėgas ne vienoje sporto šakoje, o patobulinta taškų skaičiavimo sistema – skirtingų miestų ir rajonų sporto vadovams įvertinti padėtį savo regione, palyginti laimėjimus su kolegų rezultatais. Manome, kad žaidynes būtų galima surengti dar geriau. Esame pasirengę priimti šį iššūkį, tačiau tam reikalingas bendras visos sporto bendruomenės sutarimas.

2015-aisiais taip pat rūpinomės jaunųjų atletų kelione į Baltijos jūros šalių jaunių žaidynes, iš jų grįžome su daug džiuginančių pergalių, ekipavome įvairių sporto šakų Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo rinktines.

Džiugu, kad būtent LSFS patikėta itin atsakinga užduotis – rengti jubiliejines 10-ąsias pasaulio lietuvių sporto žaidynes. Tai rodo, kad mūsų organizacija yra sukaupusi daug vertingos tokių renginių organizavimo patirties, tai pripažįstama ir vertinama.

Be abejo, aktyviai dalyvavome formuojant sporto politiką. Šioje srityje esame ir būsime aktyvūs bei ryžtingi, nes tik įvairūs požiūriai, skirtingos nuomonės gali padėti rasti geriausius sprendimus.

Neabejoju, kad 2016-ieji Lietuvos sportui bus dar įspūdingesni ir aktyvesni, olimpiniai metai įpareigoja dar labiau stengtis ir visiems siekti užsibrėžtų tikslų. Visų sporto organizacijų vadovams, treneriams, sportininkams, medikams ir tiems, kurie prisideda prie sportinių pergalių, linkiu turėti tikslą ir jo siekti. Tai yra svarbiausia. Tik dirbdami išvien galime pasiekti didelių pergalių Rio de Žaneire ir parodyti pasauliui, kokie ypatingi esame.

Rimantas Kveselaitis
Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas