ENGSO Generalinė Asamblėja

Pasibaigė Vilniuje 3 dienas trukusi ENGSO (Europos nevyriausybinių sporto organizacijų asociacijos) Generalinė Asamblėja. 50 nacionalinių olimpinių komitetų ar sporto federacijų sąjungų atstovų iš 20 Europos valstybių patvirtino organizacijos ateities gaires.
 


Generalinės Asamblėjos metu buvo patvirtinta 2015 m. biudžeto apyskaita, 2016 m. biudžeto projektas, veiksmų planas, strateginės veiklos kryptys, išklausytos ir patvirtintos komisijų ataskaitos. Susitikimo metu į Vykdomąjį komitetą išrinktas naujas narys – juo tapo Albanijos atstovas Stavri Bello, pakeitęs Jungtinės Karalystės atstovę, kuri atsistatydino iš užimamų pareigų dėl pasikeitusios darbovietės. Kipro sporto organizacija tapo naująją, 34-ąja ENGSO šale nare, jos atstovai išsamiai pristatė ir savo šalies sporto modelį.

Numatyta, kad ENGSO organizuos klausymą Europos Parlamente š. m. rugsėjo 7 d., o jame tikimasi sulaukti ne tik daugybės Europos Parlamento narių, bet ir pačio pirmininko. Susitikimo metu patvirtinta ir ENGSO Forumo data – spalio 28-29 dienomis jis vyks Bulgarijoje, Sofijos mieste.

Vilniuje vykusią ENGSO Generalinę Asamblėją organizavo asociacijos narys – Lietuvos sporto federacijų sąjunga, o svečiai aplankę Vilniaus senamiestį išvyko gerėdamiesi ir girdami Lietuvos sostinę.