+370 5 2310637

Lietuvos sporto

federacijų sąjunga

Įvyko 31-oji ENGSO generalinė asamblėja
2023-05-13

Gegužės 12–13 dienomis Kretoje įvyko ENGSO ir ENGSO jaunimo generalinė asamblėja.

Renginys prasidėjo EQUIP seminaru apie lygybę, įtrauktį ir negalią, kurį organizavo Graikijos parolimpinis komitetas ir ENGSO EWS komitetas. Po pietų ENGSO prezidentas Stefan Bergh, Graikijos sporto viceministras Lefteris Avgenakis ir Graikijos parolimpinio komiteto prezidentas Georgios Kapellakis pasveikino susirinkusius dalyvius. Renginys tęsėsi ENGSO narių seminaru. Pirmoje dalyje buvo pristatyti narių apklausos rezultatai ir seminaras apie naująją ENGSO politikos programą. Diena baigėsi EWS komiteto pirmininkės Sallie Baker pozicijos pristatymu dėl lyčių lygybės, o ES patariamojo komiteto narė Julie Ravlo pristatė Baltąją knygą apie tvarumą.

Antrąją dieną vyko ES seminaras Atsparumo krizėms bei Nacionalinio finansavimo sportiniam mobilumui – Erasmus+ temomis.

ENGSO generalinės asamblėjos metu buvo pristatyta 2022 m. veikla, komitetų pranešimai bei 2024–2027 m. strategijos ir politikos programa. Į ENGSO asocijuotus narius buvo priimtas Europos parolimpinį komitetas. Šios asamblėjos metu buvo išrinkti nauji ENGSO komiteto nariai, o ENGSO jaunimo asamblėjos metu – visas naujas komitetas, kuriam jau trečią kadenciją vadovaus Lietuvos atstovė Ugnė Chmeliauskaitė.

Portugalijos sporto konfederacija pakvietė visus į Europos sporto platformą, kuri spalio 12–14 dienomis vyks Lisabonoje, Portugalijoje.