ENGSO generalinė asamblėja 2020 vyko virtualiai

Lapkričio 12 d. įvyko ENGSO generalinė asamblėja.
ENGSO – tai 33 Europos šalių nevyriausybinių sporto organizacijų asociacija, kurios nariais yra ir Lietuvos sporto federacijų sąjunga. Lietuva aktyviai dalyvauja šios organizacijos veikloje – LTOK l.e.p. užsienio ryšių direkcijos direktorė Agnė Vanagienė yra ENGSO viceprezidentė, o CPVA ekspertė tarptautinei veiklai ir Lietuvos žolės riedulio federacijos atstovė spaudai Ugnė Chmeliauskaitė yra ENGSO jaunimo komiteto vadovė.

Asamblėjos dalyvius pasveikino ENGSO prezidentas Stefan Bergh, Europos loterijų generalinis sekretorius Arjan van’t Veer, TAFISA generalinis sekretorius Wolfgang Baumann, EUSA viceprezidentas Haris Pavletic, kiti partneriai.
Generalinės asamblėjos metu buvo priimtas praeitos generalinės asamblėjos protokolas, patvirtinta 2019 metų metinė veiklos ataskaita, biudžeto apyskaita, auditoriaus išvados. Dalyviai taip pat buvo supažindinti su ENGSO darbu „Erasmus+“ projektuose, tame tarpe ir CHAMP, kuriame kaip partneris dalyvauja ir LSFS.
Asamblėjos metu buvo priimtas naujas ENGSO narys – Slovakijos olimpinis ir sporto komitetas.
Asamblėja išrinko naują generalinį sekretorių ir vieną vykdomojo komiteto narį: „OPES Italija“ tarptautinio departamento vadovė Sara Massini tapo ENGSO generaline sekretore, o Vengrijos sporto federacijos generalinė sekretorė Edina Andrejko išrinkta į ENGSO vykdomąjį komitetą.
Generalinės asamblėjos dalyviai taip pat atnaujino ENGSO 2020–2021 m. strateginį planą, išklausė trijų ENGSO komitetų (jaunimo, lygybės sporte ir ES patariamojo) ataskaitų.
Taip pat buvo atnaujinti ENGSO įstatai.

Planuojama kad 2021 m. ENGSO generalinė asamblėja vyks birželio 11–13 d. Toršavne, Farerų salose.
Taip pat buvo paskelbta kad ketvirtasis Europos sporto platformos renginys planuojamas 2021 m. Vilniuje.

Kitas įrašas
Nuotolinė ENGSO Jaunimo komiteto asamblėja
Ankstesnis įrašas
Įvyko trečioji Europos sporto platforma