Įvyko ENGSO Generalinė Asamblėja

Birželio 15 dieną Frankfurte įvyko ENGSO Generalinė Asamblėja. ENGSO – tai 33 Europos šalių nevyriausybinių sporto organizacijų asociacija, kurios nariais yra ir Lietuvos sporto federacijų sąjunga.

Vokietijos olimpinio komiteto Jaunimo sporto vadovas, buvęs ENGSO Jaunimo komiteto vadovas Jan Holze pasveikino visus dalyvius atvykusius į Frankfurtą ir trumpai pristatė Vokietijos sportą.
Kaip įvadas į ENGSO Generalinę Asamblėją įvyko ES seminaras: Europos Komisijos Sporto skyriaus vadovas Yves Le Lostecque pristatė naujausias ES sporto srities gaires, Europos Tarybos EPAS vykdantysis sekretorius Stanislas Frossard pristatė EPAS bendradarbiavimo platformą, ENGSO Jaunimo komiteto nariai organizavo dirbtuves tema „Tvarus vystymas ir sportas“.

Generalinės Asamblėjos metu po reguliarių procedūrų priimant darbotvarkę ir praeitos Generalinės Asamblėjos protokolą, delegatai patvirtino 2018 metų metinę veiklos ataskaitą, biudžeto apyskaitą, Jaunimo komisijos ataskaitą, 2020-2023 m. strategiją, susipažino su auditoriaus išvadomis. Asamblėjos metu buvo priimtas naujas ENGSO narys – Europos sporto vadybos asociacija (European Association for Sport Management (EASM), kurios tarybos nare yra ir LSU prof. dr. Irena Valantinė.

Naujuoju ENGSO prezidentu išrinktas buvęs ENGSO generalinis sekretorius Stefan Bergh iš Švedijos. ENGSO viceprezidente nuo 2017 metų yra Agnė Vanagienė. Asamblėjos metu taip pat išrinktas iždininkas ir keturi nauji komiteto nariai. Buvęs ENGSO prezidentas Carlos Cardoso Generalinės Asamblėjos delegatų vieningu sutarimu buvo nominuotas ENGSO garbės prezidentu.

Tuo pačiu metu įvyko ir ENGSO jaunimo komiteto posėdis, kuriame Lietuvos atstovė Ugnė Chmeliauskaitė išrinkta komiteto vadove. Beje, pirmą kartą šias pareigas eis moteris.

Asamblėjos dalyviai aptarė ENGSO Politikos programą, antrą kartą organizuojamą Europos sporto platformos renginį, kuris vyks 2019 m. spalio 4–5 d. Romoje, Italijoje. Taip pat buvo pristatytas ENGSO koordinuojamas Erasmus+ Sportas programos projektas „Clubs for Health-enhancement, Activation, Modernisation and the Promotion of Innovation – CHAM“, kuriame kaip partneriai dalyvauja ir LSFS.

Daugiau apie ENGSO Generalinę Asamblėją.

Kitas įrašas
Įvyko LSFS projekto „Elit-In“ partnerių susitikimas Vilniuje
Ankstesnis įrašas
Antrasis Baltic RECoord projekto partnerių susitikimas Klaipėdoje