Įvyko trečioji Europos sporto platforma

Lapkričio 13 d. vyko trečioji Europos sporto platforma, kurią nuotoliniu būdu organizavo Europos nevyriausybinių sporto organizacijų asociacija (ENGSO) bendradarbiaujant su Lietuvos sporto universitetu, Lietuvos sporto federacijų sąjunga, „European Lotteries“ bei Vilnius GO.
Renginį atidarė bei sveikinimo žodžius tarė ENGSO prezidentas Stefan Bergh, Europos Komisarės Mariya Gabriel kabineto narys Guglielmo di Cola, Lietuvos sporto universiteto rektorė prof. Dr. Diana Rėklaitienė ir Europos loterijų generalinis sekretorius Arjan van’t Veer.

Pagrindinės šių metų #ESP2020 renginio temos:
• Lygybė sporte – nuo strategijos iki įgyvendinimo;
• Gerbk! Sportas prieš smurtą ir patyčias.

Pirmoji sesija, kurią moderavo ENGSO lygybės komiteto pirmininkė Niina Toroi, buvo skirta lygybei sporte – nuo politikos iki praktikos. Po pagrindinės Lisa Wainwright iš Sporto ir rekreacijos aljanso kalbos apie lygybę sporte JK praktikoje buvo pristatyti trys gerosios patirties pavyzdžiai:
• Mentorystė – visko sprendimas? Anja Veum, Norvegijos olimpinis ir parolimpinis komitetas ir Sporto konfederacija;
• Mentorystė – visko sprendimas? Hanne Sogn, doktorantė, Norvegijos sporto mokslų universitetas;
• #HeForShe iniciatyva. Agnė Vanagienė, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

Antrąją sesiją moderavo naujoji ENGSO generalinė sekretorė Sara Massini. Čia dėmesys buvo skirtas pagarbos ugdymui ir sportui kaip įrankiui prieš smurtą ir patyčias. Po ENGSO jaunimo komiteto vadovės Ugnės Chmeliauskaitės įžangos, dalyviai išgirdo kriminologės ir tyrėjos Tine Vertommen pranešimą „Efektyvios intervencijos siekiant apsaugoti sportuojančius vaikus“. Taip pat buvo pristatyti trys papildomi pranešimai, susidedantys iš dviejų mokslinių tyrimų ir gerosios praktikos pristatymo:
• Jaunų sportininkų agresyvus elgesys: SAVE projektas. Prof. Antonino Bianco, Palermo Universitetas;
• Patyčios organizuotame jaunimo sporte: ar jūsų komandoje tai tikrai yra? Prof. Dr. Vilija Bite Fominienė, Lietuvos sporto universitetas;
• „Unified Sports®“ – prieš patyčias ir diskriminaciją. Tobias Staebler, Europos Special Olympics, Eurazija.

Renginį apibendrino ENGSO prezidentas Stefan Bergh bei visus pakvietė kitais metais susitikti ketvirtojoje Europos sporto platformoje Vilniuje.
Europos sporto platforma vienija ENGSO narius ir suinteresuotuosius subjektus visoje Europoje – profesionalus, savanorius, politikos formuotojus ir mokslininkus; jos siekis – informacijos ir idėjų sklaida bei diskusijos su sportu susijusiais klausimais.

Daugiau informacijos galima rasti: www.engso.eu

Kitas įrašas
ENGSO generalinė asamblėja 2020 vyko virtualiai
Ankstesnis įrašas
Kvietimas dalyvauti DRAWS projekto apklausoje