Sporto mėgėjai kviečiami išrinkti 100 sporto žvaigždžių

Jau antrus metus Lietuvos sporto federacijų sąjunga kartu su visuomeniniu transliuotoju LRT kviečia sporto mėgėjus dalyvauti #100SportoŽvaigždžių rinkimuose ir sureitinguoti geriausių 2020-ųjų Lietuvos sportininkų šimtuką, kuriame – net 62 skirtingų sporto šakų atstovai.

Balsuoti galima čia.

„Tokius rinkimus Lietuvoje organizuojame antrą kartą iš eilės ir tikimės, kad tai taps gražia tradicija. 2020 metai kai kuriems sportininkams nebuvo ryškūs sportiniais pasiekimais ar laimėjimais, bet be jų profesinių pasiekimų vertiname ir jų indėlį į kitus motyvuojančius projektus, naujas įkvepiančias iniciatyvas ir idėjas, buriančias visą sporto bendruomenę ir mylinčius aktyvią veiklą. Norime įvertinti praėjusių metų geriausius ir suteikti visuomenei progą apie mūsų sportininkų pasiekimus sužinoti daugiau, ypač tų sporto šakų, kurios mūsų šalyje yra mažiau žinomos. „100 sporto žvaigždžių“ rinkimus rengiame kartu su Lietuvos sporto federacijomis, kurios pateikė praėjusiais metais labiausiai pasižymėjusius sportininkus ir sportininkes“, – sako Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Rimantas Kveselaitis.

Balsavimas vyks keliais etapais – iki balandžio 9 dienos sporto mėgėjai galės atiduoti savo balsą LRT.lt portale, o užbaigus balsavimą, savo žodį tars ir 13 narių komisija, kurioje – sporto žurnalistai ir sporto organizacijų ir sportininkų atstovai. Komisijos ir visuomenės balsai bus sudedami, visuomenės balsavimas sudarys 1/3 balsų.

„Noriu pasidžiaugti, kad Lietuvos sporto federacijų sajunga bei daugybės sporto šakų federacijos aktyviai dalyvauja „#100SportoŽvaigždžių“ rinkimuose. Nes būtent taip sporto mėgėjams suteikiama proga sužinoti apie geriausius pačių įvairiausių sporto šakų atletus ir jų pasiekimus.

2020 metai buvo ypatingai sunkūs pasaulio ir Lietuvos sportui. Daug varžybų buvo atšaukta arba nukelta, tačiau sportininkai, nepaisydami visų sunkumų, tęsė treniruotes bei startavo, kiek tik turėjo galimybių. Todėl būtent 2020 metų geriausius Lietuvos atletus ir jų laimėjimus reikia žinoti. Jie verti ypatingos pagarbos, nes nenuleido rankų, kovojo ir siekė aukščiausių rezultatų. Pandemija jų nesustabdė“, – sako projekto partnerio, visuomeninio transliuotojo LRT sporto skyriaus prodiuseris Ramūnas Grumbinas.

2019 m. rinkimuose daugiausia balų surinko ir auksinėmis sporto žvaigždėmis tapo Viktorija Andrulytė (buriavimas), Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė (šiuolaikinė penkiakovė), Mindaugas Griškonis (irklavimas), Simona Krupeckaitė (dviračių sportas, trekas), Edis Matusevičius (lengvoji atletika, ieties metimas), Danas Rapšys (plaukimas), Domantas Sabonis (krepšinis), Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė-Sodeikienė (sportiniai šokiai), Robertas Tvorogalas (gimnastika) ir Henrikas Žustautas (baidarių ir kanojų irklavimas).

Suskaičiavus visuomenės ir komisijos narių balsus, 2020 m. „#100SportoŽvaigždžių“ rinkimų rezultatai bus paskelbti balandžio antroje pusėje. Sportininkai, atsižvelgus į balsavimo rezultatus, bus suskirstyti į auksinį 10-tuką, sidabrinį 30-tuką bei bronzinį 60-tuką ir bus išrikiuoti abėcėlės tvarka.

Daugiau informacijos čia.

Kitas įrašas
„100 sporto žvaigždžių“ rezultatai – išrinkti geriausi 2020-ųjų sportininkai
Ankstesnis įrašas
Sporto sektoriui būdingų gerojo valdymo principų taikymas LSFS narių ir jų sporto organizacijose