+370 5 2310637

Lietuvos sporto

federacijų sąjunga

Įvyko 30-oji ENGSO generalinė asamblėja
2022-05-29

Po dviejų iš eilės virtualių asamblėjų ENGSO nariai, partneriai ir draugai susirinko Torshavne, Farerų salose, į 30-ąją ENGSO generalinę asamblėją, kurią gegužės 27–29 d. organizavo ir surengė Farerų sporto konfederacija ir olimpinis komitetas.

Ta pačia proga vyko ENGSO Jaunimo komiteto asamblėja, ENGSO seminaras ir ES patariamojo komiteto posėdis.

Dviejų dienų renginys prasidėjo sveikinimo kalbomis, kurias pasakė ENGSO prezidentas Stefan Bergh, Farerų salų ministras pirmininkas Bárður á Steig Nielsen, Farerų sporto konfederacijos ir olimpinio komiteto prezidentė Elin Heðinsdóttir Joensen ir ENGSO generalinė sekretorė Sara Massini.

Edukacinė asamblėjos dalis prasidėjo nacionaliniu lygmeniu įgyvendinamų veiklų ir gerosios praktikos pristatymu, siekiant atsigauti nuo COVID-19 pandemijos padarinių, tęsėsi seminaru apie lygybę sporte, daugiausia dėmesio skiriant LGBTQI+ bendruomenei, buvo aptartas ENGSO lygybės sporto komiteto (EWS) veiksmų planas.

Antrąją dieną buvo pristatyti Erasmus+ Sport finansuojamo projekto SPIRIT rezultatai, po to vyko seminaras apie psichinę sveikatą ir jaunimą, kurį vedė ENGSO Jaunimo komiteto vadovė Ugnė Chmeliauskaitė ir komiteto narys Filip Filipić. Edukacinė dalis buvo baigta diskusijomis apie Europos sporto modelį.

Dviejų dienų renginys baigėsi lygiagrečiai vykusia ENGSO Generaline asamblėja ir Jaunimo asamblėja, kurioje buvo pristatyti 2021 m. nuveikti darbai, veikla ir plėtra, įskaitant kvietimą dalyvauti Europos sporto platformoje Nyderlanduose spalio 13–15 d.

31-oji ENGSO Generalinė asamblėja vyks Kretoje, Graikijoje, ir ją priims Graikijos parolimpinis komitetas.

Daugiau skaitykite čia.