+370 5 2310637

Lietuvos sporto

federacijų sąjunga

Įvyko 32oji ENGSO generalinė asamblėja
2024-06-19

Birželio 14–15 dienomis Vienoje įvyko ENGSO ir ENGSO jaunimo generalinė asamblėja bei seminarai ir diskusijos įvairiomis sportui aktualiomis temomis.

Buvo pristatyti ES sporto politikos ir Erasmus+ prioritetai ir pokyčiai, masinio sporto ir sporto klubų finansavimo galimybės; vyko seminaras apie sportinį sąžiningumą, antidopingą ir apsaugą sporte; išnagrinėta JK patirtis kaip tarptautiniai lyginamieji tyrimų rezultatai gali būti naudojami siekiant įrodyti fizinio aktyvumo naudą ekonomikai, sveikatai ir gerovei; taip pat buvo aptarta jaunimo įtrauktis bei AI naudojimas ir įtaka sportui.

Asamblėjos metu buvo pristatyta 2023 metų organizacijos veikla, išklausyti komitetų pranešimai, patvirtinti įstatų atnaujinimai. Šios asamblėjos metu buvo priimtos į nares penkios naujos organizacijos: Ukrainos sporto komitetas, Belgijos olimpinis komitetas, Bosnijos ir Hercegovinos tautinis olimpinis komitetas, Juodkalnijos olimpinis komitetas, Šiaurės Makedonijos olimpinis komitetas

ENGSO nariai apsilankė Vienos rotušėje, kur juos pasveikino Vienos miesto tarybos narys Omaras Al-Rawi ir Sport Austria viceprezidentas Michael Eschlböck.

Kosovo olimpinis komitetas pakvietė visus į Europos sporto platformą, kuri lapkričio 21–23 dienomis vyks Prištinoje, Kosove.

Dėkojame „Sport Austria“ už šiltą priėmimą!