+370 5 2310637

Lietuvos sporto

federacijų sąjunga

Lietuvoje spalio 22–23 dienomis įvyko 4-oji Europos sporto platforma
2021-10-23
Ketvirtoji Europos sporto platforma subūrė ENGSO narius, partnerius ir draugus iš visos Europos.

Renginį pasveikino ENGSO prezidentas Stefan Bergh, LSFS prezidentas Darius Šaluga, LSU rektorė Diana Reklaitienė ir ENGSO generalinė sekretorė Sara Massini.

Europos sporto platformos pirmos dienos pranešimai pabrėžė ES sporto politikos atnaujinimus, mokslinių tyrimų svarbą skatinant sporto masiškumą, aptarta nelygybė sporte ir sportininkų dvigubos karjeros poreikis.

Europos Parlamento narys Tomasz Frankowski ir Europos Komisijos Sporto skyriaus vadovė Florencia Van Houdt pasidalino naujausiais pranešimais apie ES politikos priemones susijusias su sportu ir ES Parlamento sporto grupės darbu.

Dienos akcentas buvo tyrimų svarba: Europos sporto vadybos asociacijos (EASM) prezidentas Vassil Girginov ir Lietuvos sporto universiteto docentas Rimantas Mikalauskas vedė pirmąją popietės sesiją „Poveikio įrodymai – kaip masinis sportas gali efektyviau panaudoti tyrimus?“.

Diena buvo baigta dviem lygiagrečiais seminarais: „Lygybė sporte – pokyčiai įkvepiantys pokyčiams“, moderuojama ENGSO EWS pirmininkės Sallie Barker ir „Dviguba karjera: nuo teorijos iki praktikos“, kurią moderavo LTOK atstovė Agne Vanagienė. Šis seminaras akcentavo būtinybę sportininkams baigti ugdymo procesą ir kurti ateities darbo galimybes. Viena iš sesijos pranešėjų buvo ir Brigita Virbalytė, olimpietė, sporto žurnalistė, Nacionalinės sportininkų asociacijos atstovė.

Antrąją dieną buvo nagrinėjama tvarumo sporte tema kartu su buvusiais ENGSO jaunimo komiteto nariais ir jaunaisiais delegatais, o Yves Le Lostecque, „Erasmus Mundus & Sport“ vadovas, pasidalino naujausiais pranešimais apie dabartinį ir būsimą „Erasmus +“ programos finansavimą.

Tuo pačiu vyko ir ENGSO jaunimo komiteto, kuriam vadovauja Ugnė Chmeliauskaitė darbinis susitikimas, kurį taip pat pasveikino LSFS prezidentas Darius Šaluga.

Renginį Vilniuje organizavo ENGSO kartu su Lietuvos sporto universitetu ir Lietuvos sporto federacijų sąjunga.

Daugiau skaitykite čia.